Joga, pilates, zdrowy kręgosłup – fitness w Luboniu

Joga, pilates, zdrowy kręgosłup – fitness w Luboniu

50014560_2108869676090789_45155151551397888_n-1280x851.jpg

Jak się zmobilizować do ćwiczeń ?

Ruch i ćwiczenia fizyczne są nam tak potrzebne w naszym normalnym funkcjonowaniu. Nie wiedzieć czemu wiele osób zaczęło kojarzyć to z jakimś przykrym obowiązkiem.
Z jednej strony pojawia się pytanie jak ćwiczyć gdy masz mało czasu, z drugiej strony wiemy, że regularność ćwiczeń potrzebna jest do zachowania zdrowia.
Najważniejsza w tym zakresie jest systematyka (regularność) co oznacza 2-3 razy w tygodniu po 30 – 60 minut. Wszystko zależy od naszej obecnej formy i trybu życia.
Każdy z nas ma również różne cele w zakresie aktywności fizycznej. Dla jednych jest to pytanie „jak szybko schudnąć”, dla innych „jak wrócić do formy po ciąży”. Pytanie „jak wrócić do sprawności fizycznej po artroskopii kolana” dla przechodzących problemy ortopedyczne. Każdy z nas chce z pewnością zachować ogólną sprawność i kondycję przez długie lata.

 

Co robić gdy bolą plecy ?

 

 

Coraz więcej ludzi prowadzi mało aktywny tryb życia. Pracujemy w pozycji siedzącej (praca biurowa) jak i w wymuszonej pozycji stojącej (praca na magazynie) lub jesteśmy pracownikiem fizycznym i nosimy ciężkie przedmioty. Jazda samochodem, praca w pozycji siedzącej, praca przed komputerem i czas wolny przed telewizorem są powodem wielu dolegliwości bólowych pleców. Z biegiem lat przyczyna nienaturalnych skrzywień i zwyrodnień kręgosłupa jest coraz bardziej widoczna. Wiele osób odczuwa także inne dolegliwości takie jak ból głowy, migreny, drętwienie rąk czy nóg.
Dla każdego ruch, gimnastyka i potocznie zwane zajęcia fitness to doskonałe rozwiązanie, by poprawić jakość swojego codziennego życia. Aktywność fizyczna pod okiem profesjonalisty to przede wszystkim zapobieganie przykrym konsekwencjom jakie niesie siedzący tryb życia. Dobrze dobrane ćwiczenia pomogą w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, wzmocnią mięśnie stabilizujące kręgosłup (mm.grzbietu, mm.brzucha, mm.głębokie), uelastycznią ciało, poprawią ruchomość i gibkość. Maja także nieoceniony wpływ na układ krążenia.

Joga, pilates i ćwiczenia zdrowy kręgosłup to ćwiczenia fitness odpowiadające na potrzeby naszego organizmu. Nasze ciało składa się z 450 – 500 różnych mięśni. Silne mięśnie utrzymują nasz szkielet i narządy wewnętrzne w prawidłowej pozycji. Mięśnie są silne, gdy ich używamy. Niestety wraz z rozwojem cywilizacji, w życiu codziennym mięśni używamy coraz mniej. O istnieniu wielu spośród nich dowiadujemy się dopiero po treningu, gdy pojawiają się zakwasy.

Aby zachować sprawność i prawidłową postawę ciała musimy „używać” naszych mięśni. Joga, Pilates czy Zdrowy Kręgosłup to zajęcia dla tych, którzy chcą żyć bez bólu, zachować prawidłową postawę ciała i sprawność fizyczną na długie lata.

W żadnym wypadku nie chodzi o wysiłek fizyczny polegający na zgubieniu kalorii ale głównym zadaniem jaki jest stawiany przez zajęciami jogi czy pilatesu, to wzmocnienie nieużywanych na co dzień mięśni.

 

Joga i jej wpływ na zdrowie

Joga traktowana jako ćwiczeni fizyczne, a nie filozofia, jest zestawem ćwiczeń umożliwiającym poprawę sprawności fizycznej, rozluźnienie i rozciągnięcie napiętych mięśni. Duży dyskomfort na co dzień, a nawet ból w obrębie mięśni kręgosłupa wpływa na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim jest odliczaniem … do momentu całkowitego zwyrodnienia stawów, zaniku mięśni i niepełnosprawności za kilka lat.
Namawiając i kierując wasze myśli ku ćwiczeniom fizycznym mamy na uwadze wasze zdrowie za kilka lat.
Jeśli nie podejmiesz kroków teraz, to wiedz, że za kilka lat czeka Ciebie rehabilitacja i zmaganie się z własnym ciałem i niedomaganiem.

 

Co należy zrobić w pierwszej kolejności przed ćwiczeniem jogi ?

Nic szczególnego poza zgłoszeniem się do nas na zajęcia.>>ZAPYTAJ
Możesz skorzystać z możliwości bezpłatnego treningu zobaczyć czy to jest ta aktywność jakiej poszukujesz. Sprawdź nasz grafik

Jak ćwiczyć pilates prawidłowo ?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie ćwiczeń pilates pod okiem trenera w Fitart w Luboniu.

Pilates to ćwiczenia przyjazne osobom z niektórymi problemami zdrowotnymi. Jest między innymi zalecany tym, którzy cierpią na różne zwyrodnienia i wady kręgosłupa. Pilates pozwala wzmocnić mięśnie pleców i tym samym odciążyć kręgosłup. Ćwiczenia angażują też rzadko przez nas używane mięśnie głębokie. Stanowią rusztowanie dla całej sylwetki i pomagają zachować prawidłową postawę ciała.

Większość osób deklaruje, że dzięki pilates dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa znacząco się zmniejszyły lub zostały całkowicie wyeliminowane.
Mało kto wie, że pilates jest idealną „rehabilitacją” po niektórych urazach. Wiedzą to sportowcy, którym często zaleca się przerwanie intensywnych treningów po kontuzji i rozpoczęcie zajęć fitness. Wszystko po to, by nie dać mięśniom odpocząć, ale dbać o kondycję nawet podczas przerwy od profesjonalnego trenowania.
Poza aspektami fizycznymi, ćwiczenia pilates mają także pozytywny wpływ na nasz stan psychiczny. Zajęcia fitness pomagają rozładować napięcie emocjonalne i stres, uspokoić pędzące myśli poprzez koncentrację na ciele i pracę z oddechem. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, poprawiające samopoczucie.

Pilates ma pozytywny wpływ na cały organizm.

 

Kiedy mogę ćwiczyć jogę i pilates

Nie porównuj swoich umiejętności z nikim i nie oceniaj swojego wyglądu. Po prostu przyjdź, by zrobić coś dla siebie. W dresach, leginsach, w zwykłej koszulce, tak żeby było Tobie wygodnie.

Staraj się ćwiczyć całe zajęcia. Nie miej sobie za złe jeśli będziesz robił większe przerwy w ćwiczeniach niż osoby uczęszczające na zajęcia jogi czy zajęcia pilates już od dłuższego czasu.

Ćwiczenia zdrowy kręgosłup oraz joga i pilates wykonywane systematycznie pozwolą zachować Ci dobra formę i sprawność na lata.

Możesz sobie nawet nie zdawać w zupełności z tego sprawy, że nie dbając o swoje ciało, nawet podczas zwykłego upadku jesteś w stanie zrobić sobie większą krzywdę niż gdybyś regularnie wzmacniał mięśnie kręgosłupa oraz pozostałe mięśnie.